Senior/Master Data ScientistCountry: Poland

Wykonując swoje obowiązki, pomagając innym, wywieramy pozytywny wpływ na otoczenie. Osiągając codzienne sukcesy, stajemy się inspiracją do zmian na lepsze. Jesteśmy bohaterami w swoim miejscu pracy. Osobami zupełnie niezwyczajnymi w tym, co robią.

Zadania, które będziesz realizować:

  • monetyzacja danych – nadrzędnym zadaniem jest wykorzystanie potencjału tkwiącego w danych (metoda jest drugorzędna) i zamiana go w pieniądze (zakładamy użycie matematyki a nie czarów)
  • tam gdzie jest potrzeba, testowanie nowych metod modelowania dla lepszego wykorzystania danych
  • aktywne budowanie kultury data driven tzn. podejmowania decyzji na bazie faktów wynikających z danych, z jednoczesnym poszanowaniem intuicji
  • aktywny udział w rozwoju naszych rozwiązań, narzędzi i samego siebie (w takiej kolejności) poprzez kontakt z ludźmi o tych samych zainteresowaniach (praca z danymi ich kręci, ale nie zakręca)
  • rozumienie kontekstu biznesowego analizowanych zagadnień np. jak będziesz robić model ryzyka kredytowego, to będziesz wiedział, że default to nie ustawienia fabryczne, a PD to nie skrót od Podaj Dalej itd.
  • tworzenie use-case’ów i tłumaczenie ich z języka biznesowego na techniczny w taki sposób, żeby efekt tych działań kończył się happy endem, najlepiej w walucie
  • udział w projektach end-to-end, od tworzenia zbiorów do budowy modelu, poprzez uzgodnienia z odbiorcami, politykę użycia, wyliczanie business-case’ów, do wdrożenia i monitoringu powdrożeniowego
  • praca zwinna (oprócz sprytu i sprawności fizycznej chodzi nam też o praktyczne obycie w historiach typu planowanie sprintu, retrospekcja itd.)  i uczestnictwo w różnorodnych projektach w Banku

Nasze oczekiwania:

  • masz co najmniej 2-letni trening w myśleniu analityczno-modelarskim (znajomość produktów i usług bankowych oraz zagadnień z zakresu AML będzie dodatkowym atutem)
  • SQL’em i Python’em komunikujesz się równie swobodnie co polskim i angielskim (i wiesz, że SAS to nie tylko linie lotnicze)
  • narzędzia/metody są dla Ciebie środkiem do celu, czyli więcej satysfakcji daje Ci dotarcie do celu niż droga sama w sobie
  • potrafisz dobrać metodę adekwatną do problemu (np. xgboost, NN)
  • dobrze się czujesz w sytuacji, gdy dane nie współpracują (np. dużo danych, mało target’ów)
  • wyniki swoich analiz i modeli potrafisz przedstawić odbiorcom biznesowym w prosty i zrozumiały sposób (np. potrafisz ćwiczenie podsumować obrazkiem wartym tysiąca słów)
  • sprawnie organizujesz czas, a projekty kończysz z sukcesem i w terminie
  • jesteś otwarty/a na zmiany, chętnie podejmujesz nowe wyzwania i jednocześnie masz zwyczaj kończyć to co zacząłeś/zaczęłaś
  • łatwo nawiązujesz relacje i potrafisz współpracować w zespole, w szczególności jak ktoś zadaje pytanie na spotkaniu, to bez problemu odpowiadasz
  •  szukasz efektywnych rozwiązań (w tym out-of-the box) i dbasz o jakość wyników pracy.

To, co oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • wewnętrzne programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie kompetencji zawodowych
  • udział w ciekawych, strategicznych projektach
  • zgrany zespół i przyjazną atmosferę
  • atrakcyjny system motywacyjny
  • pożyczki na cele mieszkaniowe
  • ofertę produktową banku na atrakcyjnych warunkach
  • prywatną opiekę zdrowotną
  • możliwość wyboru spośród bogatej oferty świadczeń pozapłacowych w ramach systemu kafeteryjnego
  • ciekawe akcje w ramach programu propagującego zdrowy styl życia „BeHealthy”
  • oferta benefitowa zawiera również rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością

Jesteśmy otwarci na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

Location

Wrocław

Job Overview
Job Posted:
2 months ago
Job Expires:
2w 5d
Job Type
Full Time